#Reżim sanitarny – pracujemy od godz. 8:00 do 20:00

E-mail

klinika@vita-med.glogow.pl

Telefon

76 831 37 47

Adres

67-200 Głogów, ul. Legnicka 5

Usługi > stożek rogówki

Stożek rogówki (Cross-Linking)

To najbardziej nowoczesna i bezpieczna metoda korekcji stożka rogówki, bardzo mało inwazyjny zabieg, który ma na celu powstrzymanie progresji stożka rogówki. 

Na czym polega zabieg?
Zabieg cross-linking wykonuje się pod znieczuleniem miejscowym w postaci kropli do oczu. Sama procedura nie trwa długo i nie jest zbyt skomplikowana. Na początku zdejmuje się nabłonek rogówki, po czym jej tkanka jest nasączana roztworem ryboflawiny, zaś następnie – przez około 30 minut – naświetlana bezpiecznymi promieniami UV. W wyniku tego powstają nowe wiązania krzyżowe (stąd nazwa ‘cross linking’) pomiędzy włóknami kolagenu występującego w obrębie rogówki. To sprawia, że rogówka staje się odporna na dalsze zniekształcenia i wzmocniona. Po zakończeniu emisji promieni ultrafioletowych zakładana jest soczewka ochronna, którą nosi się do momentu pierwszego badania kontrolnego.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje znacznych komplikacji. Powikłania, do jakich może dojść po zabiegu crosslinkingu, to przejściowy obrzęk rogówki, przymglenie lub zmętnienie.

Podstawowym badaniem przy diagnozie stożka rogówki jest mapa topograficzna rogówki z analizą wielu parametrów oka. Badanie to jest nieinwazyjne i dostarcza wiele informacji na temat stopnia stożka, progresji w czasie. Badanie pozwala ustalić czy zabieg cross-linking jest możliwy u danego pacjenta.

Przebadanych Pacjentów rocznie

Zabiegów usunięcia zaćmy rocznie

Lat doświadczenia

Jakość świadczonych przez nas usług medycznych i bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas najważniejsze…