#Reżim sanitarny – pracujemy od godz. 8:00 do 20:00

E-mail

klinika@vita-med.glogow.pl

Telefon

76 831 37 47

Adres

67-200 Głogów, ul. Legnicka 5

Usługi > Chirurgia Wad Wzroku

Chirurgia Wad Wzroku

Trafiają do nas pacjenci, którzy nie kwalifikują się do laserowej korekcji wzroku. Dla każdej z takich osób mamy alternatywę – rozwiązanie, które podniesie jakość widzenia i komfort życia. Zanim zostaniesz naszym pacjentem, zapoznaj się ze szczegółami. Na czym polegają operacje wad wzroku wyjaśnia specjalista chorób oczu dr Ewa Bobińska-Kachnowicz z Kliniki Okulistycznej VITA-MED. 

Rekomendacja eksperta

Proponujemy alternatywę dla laserowej korekcji wady wzroku. Przeprowadzamy trzy rodzaje operacji z implantami – to: refrakcyjna wymiana soczewki, wszczepienie soczewki fakijnej i doszczepienie soczewki do oka po operacji zaćmy. Wybór jest spersonalizowany – każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia.

Na świecie wzrasta obecnie rola operacji soczewki oka. Do niedawna chirurgia soczewki była synonimem operacji zaćmy. Nadal jest najczęściej wykonywaną operacją oka. Wskazaniem do wykonania operacji zaćmy jest utrata przezroczystości soczewki, co upośledza ostre widzenie. W ostatnich latach rośnie na świecie popularność zabiegów refrakcyjnych, czyli wykonywanych celem wyleczenia lub zmniejszenia wady wzroku, by wyraźnie widzieć.  Stało się to możliwe dzięki udoskonaleniu technik operacyjnych, aparatury wykorzystywanej podczas diagnostyki i leczenia, udoskonaleniu implantów wewnątrzgałkowych. Refrakcyjna wymiana soczewki pozwala pacjentowi na uniezależnienie się od konieczności używania okularów. Przy refrakcyjnej wymianie soczewki operuje się soczewkę bez przymglenia lub z niewielkimi zmianami.

dr Ewa Bobińska-Kachnowicz
okulista, specjalista chorób oczu

W naszej Klinice korygujemy wady wzroku i starczowzroczność poprzez wymianę własnej soczewki wewnątrzgałkowej na soczewkę sztuczną (refrakcyjna wymiana soczewki) lub doszczepienie sztucznej soczewki do oka z zachowaną soczewką własną (wszczepienie soczewki fakijnej). Natomiast dla pacjentów, którzy już przebyli operację zaćmy i mają resztkową wadę wzroku lub/ i nieskorygowaną presbiopię, proponujemy doszczepienie dodatkowego implantu soczewki typu piggy – back).

Największą korzyścią tych zabiegów jest poprawa załamywania światła przez oko, a tym samym uniezależnienie się od okularów. Zaletą zabiegów refrakcyjnej wymiany soczewki jest także fakt, że u zoperowanych pacjentów nie rozwinie się w przyszłości zaćma, ponieważ nie ma już soczewki. Nie wystąpią, więc problemy z kalkulacją soczewki, co stanowi obecnie duży problem u pacjentów z zaćmą, po wcześniej przebytych operacjach na rogówce (LASIK lub keratotomia). Usunięcie soczewki poprawia tez krążenie płynu w oku, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko jaskry.

Zabiegi chirurgii refrakcyjnej są zawsze wykonywane na prośbę pacjenta. Istnieją trzy alternatywne metody korekcji wad wzroku: okulary, soczewki kontaktowe lub refrakcyjne zabiegi laserowe lub chirurgiczne. To pacjent decyduje, jaka korekcja jest dla niego najlepsza. Rolą lekarza jest szczegółowe zbadanie oka i sprawdzenie, czy pacjent kwalifikuje się do danego zabiegu oraz przedstawienie korzyści, ryzyka i co czeka pacjenta w przypadku nieprzystąpienia do zabiegu.

Szczególnymi wskazaniami medycznymi do przeprowadzenia chirurgii refrakcyjnej jest różnowzroczność (duża różnica w wielkości wady pomiędzy prawym i lewym okiem), nietolerancja soczewek kontaktowych lub oprawek okularowych (np. uczulenie na nikiel) oraz zakaz stosowania okularów lub soczewek w niektórych zawodach. Często jest to także metoda z wyboru u osób, które nie mogą używać okularów podczas wykonywania pracy zawodowej lub uprawiania sportu.

Dostępne metody korekcji wad wzroku:

Refrakcyjna wymiana soczewki

Wszczep soczewki fakijnej

Wszczep soczewki typu piggy-back

Laserowa korekca wad wzroku

Przebadanych Pacjentów rocznie

Zabiegów usunięcia zaćmy rocznie

Lat doświadczenia

Jakość świadczonych przez nas usług medycznych i bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas najważniejsze…