#Reżim sanitarny – pracujemy od godz. 8:00 do 20:00

E-mail

klinika@vita-med.glogow.pl

Telefon

76 831 37 47

Adres

67-200 Głogów, ul. Legnicka 5

Krótki Rys historyczny

W 1947 roku, na bazie oddanego do użytku w 1939 roku niemieckiego szpitala, powstał w Głogowie szpital powiatowy. W latach sześćdziesiątych powołał Oddział Okulistyczny.

Klinika Okulistyczna VITA-MED powstała w 2003 roku w wyniku przekształcenia Oddziału oraz Poradni Okulistycznych Szpitala Powiatowego w Głogowie, jesteśmy więc kontynuatorami 50 lat doświadczeń pracowników związanych z głogowskim szpitalem. Przejęliśmy opiekę nad pacjentami  wykorzystując wieloletnie doświadczenia z wysokospecjalistycznym sprzętem (np. AF, laser). Po prywatyzacji nastąpił dynamiczny rozwój i restrukturyzacja.  Zmieniliśmy lokalizację adoptując na nasze potrzeby dolne skrzydło budynku szpitala oraz ulepszyliśmy strukturę organizacyjną. Pozyskaliśmy dla ośrodka nową kadrę specjalistów oraz  najwyższej światowej jakości sprzęt do diagnostyki i leczenia chorób oczu. Zostaliśmy obdarzeni zaufaniem przez pacjentów spoza powiatu głogowskiego, którzy bardzo chętnie korzystają z naszych możliwości diagnostyczno- zabiegowych.: byłych ościennych województw legnickiego i leszczyńskiego oraz zielonogórskiego.

Od 1 stycznia 2017 roku Klinika Okulistyczna VITA-MED mieści się w nowym, nowoczesnym budynku przy ul. Legnickiej 5. Zmieniła się także Identyfikacja wizualna oraz logo Kliniki Okulistycznej VITA-MED.

Rebranding logotypu VITA-MED powstał w wyniku rewitalizacji poprzedniego projektu logo. Zmieniony został układ z pionowego na poziomy, został dobrany bardziej nowoczesny font, sygnet został dostosowany do wyglądu fontu. Nowe logo jako całość oddaje nowoczesny charakter kliniki i wkomponowuje się w zmianę wizerunku firmy dbającej o najwyższe standardy, jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług medycznych.

Kształt i kolorystyka logo są proste, co sprzyja stosowaniu go na różnych mediach przy wykorzystaniu współczesnych technik.

Z początkeim 2023 roku odświeżono logotyp zmieniając układ słów „Klinika Okulistyczna” jako główny element nazwy i „VITA-MED” jako element uzupełniający. 

Nasze Motto:

„Oczom naszych Pacjentów ofiarujemy troskliwą opiekę i fachową wiedzę”.

Struktura organizacyjna

Dbając permanentnie o rozwój i starając się sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów, wzbogacamy ośrodek o coraz to nowe Poradnie i Pracownie. Otwierając nowy Dział usług przykładamy szczególną troskę o zapewnienie kompleksowości diagnostyki i leczenia, w taki sposób, aby zapewnić dostępność do całej gamy sprawdzonych na świecie metod diagnostyczno-terapeutycznych.

Dzięki zakupom inwestycyjnym nowoczesnego sprzętu stale wzbogacamy swoje możliwości diagnostyczne i zabiegowe. Możemy się poszczycić, jedną z najlepszych na Dolnym Śląsku, Poradnią Leczenia Chorób Siatkówki (z nowoczesną aparaturą do cyfrowej Angiografii Fluoresceinowej, s- OCT oraz od roku wykonujemy operacje chirurgii vitreo- retinalnej, aparaturą do operacji Constellation, z bardzo dobrymi rezultatami. Posiadamy świetnie wyposażoną Poradnią Leczenia Jaskry, pozwalającą na kompleksową, nowoczesną diagnostykę i leczenie zarówno operacyjne jak i laserowe oraz nowoczesną, opartą na najlepszych światowych standardach Chirurgię Soczewki. Operacja zaćmy, obecnie oprócz funkcji rehabilitacji wzroku ma także funkcję refrakcyjną, czyli równoczesnego  skorygowania wady wzroku.

Nasze cele

W naszym ośrodku oferujemy pacjentom profesjonalną opiekę okulistyczną, w oparciu o sprawdzone, bezpieczne standardy światowe. Wykazujemy dbałość o ustawiczne podnoszenie kwalifikacji przez wszystkich pracowników naszego zespołu (personel medyczny: lekarski i pielęgniarski). Poszerzamy naszą wiedzę uczestnicząc w wielu międzynarodowych kongresach, sympozjach i kursach oraz odbywając staże w ośrodkach klinicznych w kraju i za granicą. Zdobytą wiedzą i doświadczeniem dzielimy się z lekarzami okulistami i pacjentami organizując konferencje, szkolenia, prezentacje i pogadanki. Zespól lekarsko- pielęgniarski przeprowadza  kompleksowe badania okulistyczne oraz operacje. Zajmujemy się także profilaktyką, diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu oraz udzielaniem konsultacji specjalistycznych. Traktujemy naszych pacjentów z należnym ich szacunkiem i troską, dbając, aby przyjazna atmosfera wpływała na wzajemne zaufanie oraz dawała pacjentom poczucie bezpieczeństwa i zapewniała pieczołowitą opiekę w pobliżu ich miejsca zamieszkania.

Świadczymy usługi zarówno refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i pełnopłatnie oraz na podstawie umów z prywatnymi ubezpieczycielami. Staramy się dostarczyć naszym pacjentom także maksimum komfortu, dostosowując ośrodek dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zapewniając dogodne godziny przyjęć w godzinach rannych, popołudniowych oraz wieczornych.

Pacjentów

Zabiegów rocznie

Lat doświadczenia

Jakość świadczonych przez nas usług medycznych i bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas najważniejsze…