#Reżim sanitarny – pracujemy od godz. 8:00 do 20:00

E-mail

klinika@vita-med.glogow.pl

Telefon

76 831 37 47

Adres

67-200 Głogów, ul. Legnicka 5

Usługi > chirurgia laserowa

Laserowa korekcja wad wzroku

Od blisko 20 lat w Klinice Okulistycznej VITA-MED pomagamy uzyskać doskonały wzrok. Zobacz jak to robimy. Zanim podejmiesz decyzję, zapoznaj się z ważnymi dla Cebie informacjami. W jaki sposób laserowo korygujemy wady wzroku wyjaśnia specjalista chorób oczu lek. Jarosław Kachnowicz.

Rekomendacja eksperta

Rozwijająca się od blisko 40 lat chirurgia laserowa wad wzroku osiągnęła obecnie taki poziom doskonałości, że jest dokładniejszym, bezpieczniejszym i trwalszym sposobem korekcji wzroku niż okulary czy soczewki kontaktowe. Nowoczesna okulistyka dysponuje dziś wieloma niezwykle precyzyjnymi i bezpiecznymi metodami badania oraz leczenia wad wzroku.

Życie bez ograniczeń wady wzroku.
Ciesz się dobrym wzrokiem i życiem bez ograniczeń – w życiu prywatnym czy zawodowym. Wiesz dobrze jak okulary przeszkadzają w codziennym życiu, odgradzają twoje oczy od świata. Często się brudzą, zaczepiają o ubrania, parują w zimie, tracą widoczność w deszczu i często się łamią. Utrudniają lub uniemożliwiają uprawianie wielu sportów, bądź stają na przeszkodzie przy wyborze wielu zawodów czy nieskrępowanemu cieszeniu się aktywnymi rodzajami hobby. Soczewki kontaktowe też nie są pozbawione wad. Czyszczenie, pielęgnacja, czy zagubienie „kontaktów”, uczulenia, zapalenia, podrażnienia oczu, nie są wcale rzadkością… Najwyższy czas powiedzieć tym wszystkim problemom: DOŚĆ TEGO!

dr Jarosław Kachnowicz
okulista, specjalista chorób oczu

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?
Promień lasera z częstością 500 razy na sekundę usuwa mikroskopijne ilości tkanki rogówkowej, nadając oku bardziej idealny kształt, który pozwala na prawidłowe widzenie.

Laser wycelowany w Twoje oko – brzmi strasznie? Jednakże operacja laserowa należy do najbezpieczniejszych i najpopularniejszych operacji na ludzkim ciele. Operacja jest niebolesna, nie wymaga narkozy, trwa zaledwie kilkanaście minut. A oto klika potwierdzających te dane liczb: 

ponad

ludzi na świecie przebyło operację laserową oczu

ponad

%

operowanych osób jest zadowolonych z efektów operacji, to więcej nawet niż w chirurgii estetycznej

ponad

ludzi każdego roku, ma wykonaną operację laserową oczu

ponad

%

pacjentów poleca te zabiegi swoim znajomym

Wiemy, że każde oko jest wyjątkowe. Dlatego zabiegi wykonywane w Klinice VITA-MED są „szyte na miarę”. Indywidulanie przygotowany zabieg korekcji wady wzroku pomoże Ci uwolnić się od okularów czy soczewek kontaktowych.

Jak to robimy? Po wykonaniu wielu, bardzo precyzyjnych pomiarów tworzymy szczegółową „mapę” oczu każdego naszego pacjenta. Używając mapy jako przewodnika, indywidualnie dopasowujemy procedurę zabiegu, żeby uzyskać najlepszą, możliwą jakość widzenia. Uwalniamy od wady wzroku oczy z krótkowzrocznością, nadwzrocznością i astygmatyzmem.

Ze smutkiem trzeba zauważyć fakt, iż wielu lekarzy, również okulistów posiada nieaktualną wiedzę o chirurgii laserowej sprzed 30 lat. Często nie wskazują swoim pacjentom z wadami wzroku najlepszych rozwiązań, budząc niepokój. Operacje laserowe wad wzroku są obecnie zupełnie innymi procedurami niż na początku swego rozwoju. Bardzo dobrą analogią ewolucji jaką przeszła chirurgia laserowa wzroku jest przykład rozwoju jej rówieśniczki  – telefonii komórkowej. Jakość i możliwości obecnych smartfonów w porównaniu do dawnych telefonów komórkowych dzieli przepaść rewolucji ostatnich lat, podobnie jest  z obecnie wykonywanymi operacjami laserowymi i wcześniejszymi zabiegami.

Jakie wady wzroku podlegają laserowej korekcji?
Zabiegi laserowej korekcji wzroku pozwalają uwolnić oczy od:

  • wady krótkowzroczności, w której światło wchodzące do oka skupiane jest za mocno i zamiast na siatkówce ogniskuje się przed nią. To powoduje, że obrazy widziane z daleka są nieostre.
  • wady dalekowzroczności, w której światło wchodzące do oka skupiane jest za słabo i zamiast na siatkówce ogniskuje się za nią. To powoduje, że obrazy widziane z bliska są nieostre.
  • wady astygmatyzmu, w której światło wchodzące do oka skupiane pod różnymi kątami i nie ogniskuje się na siatkówce. To powoduje, że wszystkie obrazy widziane są nieostre.

Zakres wad korygowanych za pomocą laserowej korekcji wzroku jest następujący:

Jakie są wskazania do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku?
Laserowa korekcja wzroku jest doskonałą alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych.

To zabiegi dla osób młodych – w przedziale wiekowym między 18 a 50 rokiem życia, których wada wzroku ma charakter stabilny, czyli nie zmienia się w skali większej niż pół dioptrii przez ostatnie 12 miesięcy. Osoby przed 18 rokiem życia ze względu na proces wzrostu oka nie mogą zostać zakwalifikowane. 

Osoby po 40 rokiem życia po operacji laserowej będą potrzebować wsparcia okularowego do czytania. Jeśli perspektywa konieczności używania okularów do czytania jest dla kogoś szczególnie przykra, to w takiej sytuacji warto rozważyć inne rozwiązanie: REFRAKCYJNĄ WYMIANĘ SOCZEWKI >>.

Wizyta kwalifikacyjna do laserowej korekcji wzroku.
Bardzo ważna informacja: jeśli używasz soczewek kontaktowych powinieneś przestać je nosić na 2 tygodnie przed badaniem kwalifikacyjnym.

O możliwości bezpiecznego wykonania zabiegu zdecyduje lekarz w oparciu o szczegółowe badania, które ocenią kondycję Twoich oczu. Badania wykonywane są w ciągu jednego dnia (trwają do ok. 4 godzin). Wizyta kwalifikacyjna składa się z 4 etapów:

    1. Spotkanie z Optometrystką, która pomoże wypełnić wywiady i odpowiedzieć na pytania dotyczące chorób oczu, chorób ogólnych, chorób w rodzinie, które mogą być ważne dla planowanego zabiegu. Sprawdzi jakość widzenia bez korekcji i w okularach. Wykona bardzo precyzyjne pomiary wady wzroku, ciśnienia oka, geometrii i kondycji rogówki.
    2. Spotkanie z lekarzem operującym, który po zapoznaniu się z informacjami z ankiet o stanie Twojego zdrowia i zdrowia Twoich oczu szczegółowo objaśni planowany zabieg korekcji wzroku, odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości. Następnie na podstawie wykonanych przez Optometrystkę pomiarów dokona wyboru najlepszej korekcji w celu uzyskania najdoskonalszego widzenia, co posłuży do zaplanowania zabiegu.
    3. Kropienia oczu kroplami rozszerzającymi źrenice i rozluźniającymi napięcie oczu, które występuje niemal u wszystkich badanych osób i jest źródłem niedokładnego dopasowania okularów, czy soczewek kontaktowych. Twoje oczy zostaną zakropione kilka razy w odstępach 10-15 minutowych. Następnie ponownie zostaną wykonane pomiary wady wzroku. Taka strategia daje największą precyzję.
    4. Końcowe spotkanie z lekarzem operującym w celu badania dna oka, oceny zdrowia oka i rogówki oraz podsumowania wszystkich wykonanych wcześniej pomiarów. To finałowe spotkanie kończy się stwierdzeniem, że Twoje oczy są dobrymi kandydatami do bezpiecznego wykonania zabiegu lub, że istnieją przeciwwskazania niepozwalające na jego wykonanie. Nie obawiaj się, ponieważ przeszkody na drodze ku wolności od okularów zdarzają się bardzo rzadko. Jednak ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.

W ciągu zaledwie kilku minut laser może zmienić sposób w jaki postrzegasz świat.
Czy jesteś gotowy ?
Masz pytania, wątpliwości?
Zarezerwuj termin bezpłatnej konsultacji u eksperta.
Infolinia ds. chirurgii refrakcyjnej 607 588 588 – zadzwoń już dziś.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • zaawansowana cukrzyca i inne choroby metaboliczne, z trwałym uszkodzeniem siatkówki powodującym osłabienie widzenia,
  • zaawansowane stadia stożka rogówki, głębokie blizny trwale upośledzające widzenie,
  • Zaawansowane choroby plamki żółtej trwale pogarszające widzenie,
  • Zaawansowana jaskra, trwale pogarszające widzenie,
  • Choroby autoimmunologiczne z bliznowaceniem.

Sytuacje, w których zabieg korekcji laserowej lepiej odłożyć:

  • choroby ogólne z wysoką gorączką i osłabieniem,
  • ostre infekcje i zapalenia oczu,
  • ciąża i okres karmienia,
  • nasilone objawy alergii,
  • zaawansowany zespół suchego oka.

Jak przygotować się do zabiegu?
Jeśli używasz soczewek kontaktowych powinieneś przestać je nosić przed zabiegiem: miękkie – 2 tygodnie, a soczewki twarde – na 4 tygodnie przed. Soczewki tymczasowo zmieniają kształt rogówki, co może wpłynąć na wynik zabiegu i gorsze widzenie.

Minimum 24 godzin przed zabiegiem nie wolno stosować kosmetyków do twarzy, takich jak: kremy, podkłady, pudry, róże, cienie do powiek, tusze do rzęs itp. Bardzo istotne jest także niespożywanie alkoholu przez minimum 24 godzin przed zabiegiem – może to mieć negatywny wpływ na efekt zabiegu i proces gojenia. Nie ma konieczności przerywać stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Jakie wygląda dzień operacji.

Jak przeprowadza się laserową korekcję wzroku?
Zabieg laserowej korekcji wzroku jest krótki, niebolesny i bezpieczny. Wykonywany jest w warunkach sali operacyjnej, ale w procedurze ambulatoryjnej – czyli pacjent po zabiegu tego samego dnia wraca do domu. Laserową korekcję wad wzroku wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, kroplowym. Są to zabiegi całkowicie niebolesne.
Specjalista laserem zmienia kształt przedniej, przeźroczystej części oka – rogówki. Zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonujemy metodą LASIKLASIK-SBK, Opti-LASIK, Epi-LASIK, EBK, LASEK oraz PRK. Światło lasera modeluje rogówkę, a zmieniając jej wypukłość, specjalista usuwa wadę.

Jakie są zalecenia po zabiegu laserowej korekcji wady wzroku?
Osoba operowana może samodzielnie chodzić i wykonywać podstawowe czynności. Nie wolno prowadzić samochodu i należy unikać transportu publicznego. Po zabiegu mogą wystąpić dolegliwości bólowe związane z gojeniem się oka. Długość rehabilitacji jest uzależniona od indywidualnie dobranej metody. Należy unikać intensywnych i ciężkich prac – oczy powinny odpoczywać przez około 7 dni – do czasu wygojenia rogówki. W okresie pooperacyjnym pacjenci należy unikać przebywania w zanieczyszczonym środowisku, a także w pomieszczeniach zadymionych i zakurzonych. Przez okres 2 tygodni nie można stosować makijażu. Przez 1-2 tygodni zalecane jest powstrzymanie się od intensywnej aktywności fizycznej. Przez około 2 miesiące nie wolno kąpać się w basenach, jeziorach i morzu. Przez taki sam czas należy ograniczyć korzystanie z solarium i sauny. Podczas ekspozycji na słońce należy używać okularów przeciwsłonecznych z filtrami UV.

Jakie są efekty laserowej korekcji wady wzroku?
Przywrócenie doskonałego widzenia jest szybkie – dokładny termin zależy od wady wzroku i wybranej metody. O szczegółach każdego pacjenta poinformuje lekarz.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg laserowej korekcji wady wzroku?
Warto podnieść swój komfort życia i jakość widzenia, a w rezultacie uwolnić się od okularów lub soczewek i ograniczeń w codziennym życiu.

Przebadanych Pacjentów rocznie

Zabiegów laserowej korekcji wzroku rocznie

Lat doświadczenia

Jakość świadczonych przez nas usług medycznych i bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas najważniejsze…