#Reżim sanitarny – pracujemy od godz. 8:00 do 20:00

E-mail

klinika@vita-med.glogow.pl

Telefon

76 831 37 47

Adres

67-200 Głogów, ul. Legnicka 5

Usługi > chirurgia laserowa > kandydaci do zabiegu

Kandydaci do zabiegu laserowej korekcji wad wzroku

Zabiegi laserowe są najczęściej stosowanymi zabiegami chirurgii refrakcyjnej, czyli zabiegami usuwającymi wady wzroku. Zabieg laserowej korekcji wzroku jest najbezpieczniejszym zabiegiem przeprowadzanym na organizmie ludzkim. Świadczy o tym liczba zadowolonych pacjentów – 98% oraz znikoma liczba efektów niepożądanych i powikłań z nim związanych.

Jakie osoby mogą skorzystać z operacji laserowych?

Wszystkie, które chcą się uwolnić od okularów. Nie każdy noszący okulary uważa, je za gadżet dodający inteligentnego wyglądu lub za poprawiającą wygląd i urodę biżuterię. Wielu ludziom okulary przeszkadzają w życiu codziennym, wręcz ich nie lubią lub nie tolerują. Dla osób, które od dzieciństwa zmuszone były nosić grube okulary, uwolnienie się od nich wnosi wiele ważnych i radosnych zmian w życiu. Okulary przeszkadzają w uprawianiu sportów, nie tylko ekstremalnych.  Są one przeciwwskazane w wielu zawodach. Jeśli planujesz karierę pilota, strażaka, kierowcy zawodowego, pracujesz w trudnych warunkach: pod ziemią, przy piecu hutniczym lub na wysokości musisz najpierw pozbyć się wady wzroku. Właśnie te osoby na całym świecie są adresatami i szczęśliwymi beneficjentami chirurgii laserowej. Wskazaniami medycznymi do zabiegu laserowego jest duża różnica wady wzroku pomiędzy prawym a lewym okiem, a także nietolerancja  soczewek kontaktowych.

Jaki rodzaj wady można leczyć tą metodą?
Wszystkie wady wzroku i to w dużym zakresie. Krótkowzroczność do -14 dioptrii, nadwzroczność do +6 dioptrii i astygmatyzm do 6 cylindrów.  Tak szeroki zakres korekcji pozwala uwolnić się od okularów lub soczewek osobom, które, bez korekcji nie są w stanie wykonać nawet najprostszych czynności codziennych. Oczywiście brana jest pod uwagę nie tylko wielkość wady wzroku, lecz także indywidualne cechy oka. Wykonujemy precyzyjne badanie tomograficzne przedniego odcinka oka, za pomocą urządzenia Oculyser, które badając oko wykonuje pomiary w 50 tysiącach punktów. Na jego podstawie lekarz ocenia możliwość poddania się procedurze zabiegowej. Następnie dane z urządzenia pomiarowego są transferowane do sprzężonego z laserem komputera i ustala się dopasowany indywidualnie do Twojego oka profil ablacji. Laseroterapia nie wpływa na dalsze struktury oka. Nie zapobiega także rozwojowi innych schorzeń okulistycznych w przyszłości.

Czy każda osoba z wadą wzroku może być poddana takiemu zabiegowi?
Chirurgia laserowa jest sprawdzoną procedurą, która może dać rezultaty zmieniające Twoją jakość życia, ale to nie oznacza, że jest dobra dla każdego. Nasz chirurg pomoże Ci zdecydować, czy zabieg laserowy jest dla Ciebie odpowiedni, a jeśli tak, to która metoda będzie najodpowiedniejsza dla Twoich oczu. Zanim pomyślisz o zabiegu potrzebujesz konsultacji chirurga, chociażby po to, by się upewnić, czy Ty (i Twoje oczy) są odpowiednie do zabiegu laserowej. Dodatkowo dokładnie zostanie zbadane Twoje widzenie by zweryfikować, czy wada wzroku  mieści się w zakresie, w których chirurgia laserowa może pomóc. Doktor sprawdzi także, czy wada wzroku jest stabilna i czy moc przepisanych dla Ciebie okularów nie uległa zmianie przez przynajmniej ostatni rok. Jeśli Twoja wada wzroku nadal się zmienia będziesz prawdopodobnie musiał poczekać na zabieg. Poza tym do zabiegu zakwalifikujesz się jeśli masz przynajmniej 18 lat (a czasami wymagane jest 21 by mieć przyzwolenie na zabieg). Również niektóre uwarunkowania oka będą miały wpływ na opcje  chirurgiczne- cienkie rogówki, zespól suchego oka itp. Nie kwalifikują się także pacjenci z niektórymi dodatkowymi chorobami oczu, takimi jak np. choroby zapalne, stożek rogówki, oczopląs oraz wybranymi zaburzeniami ogólnego stanu zdrowia. Tak więc doktor musi Cię przebadać. Ostatecznie i najważniejsze Twój chirurg musi się upewnić, ze masz wiedzę na temat laserowej korekcji wzroku, musi odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania i pomóc Ci zrozumieć czego masz się spodziewać po zabiegu.

Po tym wszystkim, nawet jeśli nie jesteś gotowy na zabieg – nie szkodzi, Twoje oczy są ! 

Przebadanych Pacjentów rocznie

Zabiegów laserowej korekcji wzroku rocznie

Lat doświadczenia

Jakość świadczonych przez nas usług medycznych i bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas najważniejsze…