#Reżim sanitarny – pracujemy od godz. 8:00 do 20:00

E-mail

klinika@vita-med.glogow.pl

Telefon

76 831 37 47

Adres

67-200 Głogów, ul. Legnicka 5

Usługi > iniekcje doszklistkowe

Iniekcje doszklistkowe

Iniekcje doszklistkowe anty-VEGF to, potocznie mówiąc, zastrzyki leku ultracienką igłą do wnętrza oka. Nazwa zabiegu pochodzi od ciała szklistego – substancji wypełniającej nasze oczy. 

Na czym polega zabieg?
Zastrzyki (podania substancji czynnej) wykonywane do wnętrza gałki ocznej, a dokładnie do komory ciała szklistego. Procedura jest nieskomplikowana, krótka i bezbolesna. Podanie leku do ciała szklistego wykonuje się z zachowaniem zasad aseptyki, bardzo cienką igłą, w leczeniu schorzeń takich jak:

  • AMD – zwyrodnienie siatkówki związane z wiekiem – postać wysiękowa,

  • makulopatia cukrzycowa,

  • retinopatia cukrzycowa,

  • obrzęk plamki żółtej w przebiegu zakrzepu naczyń siatkówki.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Wykonujemy iniekcje następującymi lekami: Lucentis, Eylea, Avastin, Ozurdex.

Lek Lucentis specyficznie rozpoznaje i wiąże białko zwane ludzkim śródbłonkowym czynnikiem wzrostu naczyń typu A (VEGF-A), obecne w oku. Wiążąc się z VEGF- lek Lucentis może zablokować te działania oraz zapobiec nieprawidłowemu rozrostowi naczyń i obrzękowi. Substancją aktywną jest ranibizumab.

EYLEA® to lek zaliczany do tzw. inhibitorów VEGF.  Inhibitory VEGF to czynniki hamujące działanie VEGF, co opisuje sposób w jaki działa EYLEA®, by chronić wzrok. EYLEA® blokuje określone białko, pod wpływem którego dochodzi do pojawienia się przeciekających naczyń krwionośnych. Substancją czynną w preparacie jest aflibercept. W wyniku zastosowania tego leku dochodzi do zmniejszenia obrzęku siatkówki i ochrony widzenia.

Substancją czynną w preparacie AVASTIN jest bevacizumab, który blokuje śródbłonkowy czynnik wzrostu naczyń typu A (VEGF – A).  W związku z z faktem braku rejestracji stosowany jest na całym świecie „off label”, czyli poza wskazaniami rejestracyjnymi. Na taką formułę podania leku musi wyrazić zgodę Pacjent.

Ozurdex – to pochodna dexamethazonu. Lek produkowany w postaci implantu, jest zarejestrowany specjalnie do podawania do środka oka. Wygląda jak kawałek wkładu do automatycznego ołówka, w białym kolorze. Od triamcynolonu różni się tym, że nie powoduje mętów po wstrzyknięciu go do gałki ocznej. Jego działanie utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy.

Przebadanych Pacjentów rocznie

Zabiegów usunięcia zaćmy rocznie

Lat doświadczenia

Jakość świadczonych przez nas usług medycznych i bezpieczeństwo Pacjentów jest dla nas najważniejsze…