Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”

Konkurs „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” promuje najlepsze polskie placówki, instytucje i firmy działające w branży medycznej i branżach pokrewnych, np. farmaceutycznej, turystycznej czy SPA. Certyfikaty jakości przyznawane w ramach Konkursu otrzymują m.in. szpitale, przychodnie, praktyki lekarskie, firmy medyczne, laboratoria, stacje pogotowia ratunkowego, gabinety medycyny estetycznej itp. Certyfikat przyznawany jest podmiotom wyróżniającym się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami lub klientami. W tym roku w ramach Programu po raz pierwszy wręczono również certyfikaty jakości dla jednostek samorządu terytorialnego za innowacyjne, nowatorskie działania w sferze kreowania lokalnej polityki zdrowotnej i promocji zdrowia (w ramach Konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”, stanowiącego część Programu „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”).  
 
Certyfikat  „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” ma charakter środowiskowego godła jakości i może być wykorzystywany w działalności marketingowej i promocyjnej wyróżnionych podmiotów, w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku medycznym, w procesie kreowania zaufania w relacjach z pacjentami, klientami czy kontrahentami, jak również w postępowaniach konkursowych, np. o fundusze europejskie, gdzie posiadanie certyfikatów jakości bywa dodatkowo punktowane.
 
Konkurs Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia organizujemy od 2013 roku. Zatem od siedmiu lat nieprzerwanie przyznajemy polskie medyczne Oscary – jedne z najbardziej prestiżowych certyfikatów jakości na rynku ochrony zdrowia, a od tego roku – również na rynku samorządowej polityki zdrowotnej. Nasze wyróżnienia trafiły dotychczas do rąk najwybitniejszych polskich lekarzy i menedżerów ochrony zdrowia, by wymienić takie nazwiska jak prof. Marian Zembala – legendarny kardiochirurg, współpracownik prof. Zbigniewa Religi, były Minister Zdrowia i dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca czy też prof. Piotr Radziwon, jeden z najwybitniejszych polskich hematologów, Krajowy Konsultant ds. Transfuzjologii Klinicznej. Grono laureatów naszego konkursu jest wyjątkowe, znamienite, prawdziwie elitarne. To grono osób i instytucji, które mogą być wzorami do naśladowania pod względem troski o jakość, kreatywności, innowacyjności.
 
Corocznie certyfikaty i honorowe statuetki przyznane w ramach Konkursu wręczane są podczas uroczystej Gali Finałowej, na którą przybywają menedżerowie najlepszych placówek medycznych z całej Polski. W latach 2015-1017 Gale odbywały się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – najstarszym i najlepszym polskim uniwersytecie, kształcącym również na kierunkach medycznych. W latach 2018-2019 uroczystości finałowe Konkursu organizowaliśmy w prestiżowych wnętrzach Rezydencji Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie. Gala VI edycji Konkursu odbyła się natomiast w Pałacu w podwarszawskich Otrębusach. Pałac  w Otrębusach to stylowe,  a  zarazem  funkcjonalne  i  nowoczesne  centrum  konferencyjne oraz obiekt typu Wellness & Spa. -Zaprosiliśmy naszych Gości w miejsce o dogodnej lokalizacji (jedynie 10 km od centrum Warszawy), stylowych wnętrzach i komfortowej, luksusowej Sali Galowej. Po uroczystości, w  trakcie  bankietu, Goście mogli skosztować wyrafinowanej kuchni, a także odbyć spacer po urokliwych pałacowych ogrodach. W części artystycznej Gali przewidzieliśmy krótki koncert Rafała Kozika, znanego m.in. z popularnego programu „Must Be The Music”. Wokalista przygotował recital specjalnie na cześć Naszych Gości. Pałac Otrębusy to niezwykłe i jedyne miejsce w całej aglomeracji warszawskiej, gdzie luksus i elegancja tworzą harmonijną całość. W takim miejscu Gala Finałowa Konkursu zyskała jedyną w swoim rodzaju oprawę i z pewnością stanie się niezapomnianą, wyjątkową uroczystością, na miarę wspaniałego sukcesu Naszych Laureatów – mówi Kamila Przeniosło, Dyrektor Konkursu „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”.
 
Najważniejszym punktem Gali Finałowej Konkursu było wręczenie przyznanych certyfikatów i statuetek dla najlepszych z najlepszych. Menedżerowie placówek medycznych i samorządowcy odebrali Laury z rąk Prezesa Zarządu Quality Institute, Piotra Celeja. Przedstawiciele wyróżnionych podmiotów otrzymali także pisemne uzasadnienia decyzji Kapituły Konkursu w formie tabelarycznych, punktowych recenzji, zawierających oceny wystawione przez ekspertów zasiadających w certyfikacyjnym jury. -To ważne, albowiem celem naszego Konkursu nie jest tylko nagradzanie i promowanie Laureatów, ale przede wszystkim przekazywanie im informacji zwrotnej od ekspertów na temat tego, jak zarządzane są ich podmioty, co działa w nich doskonale, a co wymaga poprawy. Oceniając np. szpital eksperci wskazują, w jakich obszarach zarządzania odnosi on sukcesy, a które działania menedżerskie wymagają korekty – wyjaśnia Kamila Przeniosło. 
 
-We wszystkich wyróżnionych w naszym Programie placówkach medycznych i jednostkach samorządu realizowane są nowatorskie inicjatywy, projekty i inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju systemu ochrony zdrowia i umożliwiają pacjentom czy też mieszkańcom dostęp do nowoczesnych świadczeń. Cieszę się, że mogę wręczać nasze medyczne Oscary przyznane za multum projektów, działań i pomysłów zmieniających polską ochronę zdrowia i prowadzących ją na wyżyny, często wbrew rozlicznym przeciwnościom – deklarował w swoim przemówieniu wygłoszonym w trakcie Gali Piotr Celej, Prezes Zarządu Quality Institute.
 
W bieżącej edycji konkursu zgłoszenia przyjmowane były do lutego 2020 roku. Finał przyjmowania zgłoszeń nastąpił przed wybuchem pandemii SARS-Cov-2. W konkursie oceniane były więc działania nie obejmujące aktywności w okresie walki z koronowirusem. Na ocenę tych działań przyjdzie pora w kolejnej, przyszłorocznej edycji Konkursu.
 
Podczas Gali, a także po jej zakończeniu, wszyscy Laureaci mogli liczyć na pamiątkowe zdjęcia dokumentujące ich obecność na uroczystości oraz potwierdzające sukces w postaci odebrania prestiżowego Certyfikatu Jakości.

Wręczenie pamiątkowych certyfikatów i statuetek dla najlepszych, gratulacje, zdjęcia, niekończące się dyskusje o jakości w polskiej i światowej medycynie oraz bankiet na cześć nagrodzonych… Tak wyglądała uroczysta Gala Finałowa VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”, którą 7 września 2020 roku zorganizował Quality Institute. Uroczystość odbyła się w Pałacu w Otrębusach – jednym z najpiękniejszych hoteli SPA w Polsce. Wzięli w niej udział menedżerowie podmiotów ochrony zdrowia, samorządowcy, naukowcy i dziennikarze z całej Polski.   

Klinikę Okulistyczną VITA MED reprezentowali Wice Prezes – lekarz  Karol Nienartowicz i Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością- Pielęgniarka Oddziałowa Marzena Jankowska.  

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl