LASIK: dla kogo i na czym polega?

LASIK (Laser-Assisted in situ Keratomileusis) to nowoczesny sposób korekcji wad wzroku, dzięki któremu w szybki, bezbolesny i skuteczny sposób można odzyskać pełną ostrość widzenia a towarzyszące nam nawet całe życie okulary odłożyć do szuflady. Kto może poddać się temu prostemu zabiegowi i na czym on polega?

Laserowa korekcja wzroku  to zabieg dedykowany przede wszystkim osobom młodym, które jednak ukończyły 18 lat i których wada wzroku ma charakter stabilny, tzn. nie może postępować w skali większej, niż pół dioptrii przez ostatnie pół roku. Laserowa korekcja wzroku stanowi alternatywę dla okularów czy szkieł kontaktowych. To, czy ktoś chce zdecydować się na zabieg może być podyktowane względami czysto komfortowymi, by było mu wygodniej, ale także praktycznymi – w wielu zawodach takich, jak praca pod ziemią, w policji, straży pożarnej czy zawodach wysokościowych noszenie okularów może być niewskazane.

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest krótki, bezbolesny i wykonywany w warunkach ambulatoryjnych – czyli pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Długość rehabilitacji jest uzależniona od indywidualnie dobranej metody. Trzeba wiedzieć, że wykonywany przez Klinikę VITA-MED zabieg laserowej korekcji wzroku jest dobierany optymalnie dla danego oka po jego uprzednim dokładnym zbadaniu. To nie jest tak, że każdy przechodzi ten sam rodzaj zabiegu. Efekty są, dosłownie, widoczne najczęściej już następnego dnia po zabiegu.

Skończyły się już czasy, gdy jedynym sposobem na to, by widzieć wszystko wyraźnie były okulary czy soczewki kontaktowe. Lekarz okulista dysponuje dziś wieloma bardzo nowoczesnymi metodami badania oraz leczenia wzroku. Warto zatem zastanowić się nad wizytą kontrolną i nie czekać na to, aż coś się będzie dziać. Nie zwlekajmy więc już nie tylko dlatego, by sprawdzić czy z naszymi oczami wszystko jest w porządku, ale także dlatego, by móc dowiedzieć się, co jeszcze można zrobić, by uczynić swoje życie łatwiejszym i bardziej komfortowym.

 

Skontaktuj się z nami: Ekspert ds.LASIK: 607 588 588

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl