Znów odwiedziliśmy przedszkolaków

10 grudnia dr Jarosław Kachnowicz z Kliniki VITA-MED spotkał się przedszkolakami z Publicznego Przedszkola na 19 „Bajka” w Głogowie.

Dzieci szczególnie interesowały ciekawostki takie choćby, jak ta, że ponad połowa populacji na naszej planecie ma oczy koloru brązowego, oczy niebieskie ma zaledwie 8% ludzi na świecie, przy czym w Estonii oczy tego koloru mają prawie wszyscy obywatele tego kraju, że oczy nie rosną i od urodzenia mamy je niemal tej samej wielkości albo do czego służą rzęsy?

Dr Kachnowicz opowiadał o niezwykłych właściwościach ludzkiego oka, prezentując przy tym okazały model narządu wzroku, tablice okulistyczne oraz inne pomoce naukowe.

– Spotkania z najmłodszymi to niezwykłe doświadczenie – komentuje lekarz. – Ich żywe reakcje i zainteresowanie są niezwykłe. Naszą misją jest jednak przede wszystkim to, by poprzez ciekawostki i poniekąd zabawę, nauczyć ich jak bardzo ważnym narządem są oczy. Zmysł wzroku jest najważniejszym ze zmysłów dla człowieka, dlatego tak ważna jest profilaktyka oczu. I w tym kierunku edukujemy – dodaje.

 

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl