Laserem w okulary

Wyobrażasz sobie, że od jutra okulary, które towarzyszyły Ci całe życie mogłyby stać się przeszłością? Że codzienna, rygorystyczna higiena soczewek kontaktowych zakończyła by się dziś? To możliwe, dzięki szybkiemu i prostemu zabiegowi laserowej korekcji wzroku.

Postęp technologiczny współczesnej medycyny jest olbrzymi. Jedną z jej najszybciej i najsprawniej rozwijających się gałęzi jest okulistyka. Dziedzina ta charakteryzuje się bardzo intensywnym rozwojem wiedzy, w parze z którą idzie progres technologii. Lekarze okuliści żartują nawet, że jest to rozwój tak szybki, iż nie nadążają za nim wydawane podręczniki i książką specjalistyczne, dlatego najlepszą formą bycia przez nich na bieżąco jest udział w branżowych konferencjach. Przeciętny Kowalski przekonuje się o tym dopiero, gdy  gabinet okulistyczny odwiedza, bo „coś się dzieje”. A przecież szkoda życia na złe widzenie.

Pożegnaj się z okularami

W okularach można dobrze wyglądać, co więcej – znów są modne. Trendem jednak najlepiej jest cieszyć się przede wszystkim wtedy, gdy nie ma konieczności, by je nosić. I owszem, można także zastąpić oprawki soczewkami kontaktowymi, jednak te wymagają stałej higieny i bywają mocno ograniczające, szczególnie w ciepłym sezonie wakacyjnych wyjazdów. Osobom zmęczonym już noszeniem okularów czy soczewek może pomóc zabieg laserowej korekcji wzorku. Czym jest? Jak tłumaczy dr Ewa Bobińska-Kachnowicz z Kliniki Okulistycznej VITA-MED w Głogowie, to prosty i w pełni bezpieczny zabieg na stałe korygujący posiadane wady wzroku. – Jest to procedura szybka i bezbolesna – tłumaczy – Usuwanie wad wzroku laserem trwa raptem kilka chwil i już nawet następnego dnia można cieszyć się rewelacyjnym wzrokiem i pożegnać z okularami czy soczewkami kontaktowymi. Ta metoda leczenia ma bardzo zindywidualizowany charakter. Rodzaj zabiegu dopasowujemy szczegółowo do konkretnej pary oczu, dokładnie wcześniej badając występujące wady. W efekcie laserowej korekcji, usuwane są one optymalnie dla każdego pacjenta. Jest to obecnie najbardziej dokładna z możliwych metod pozbycia się wady wzroku.

Jak zapewnia dr Bobińska-Kachnowicz, jest to także metoda w pełni bezpieczna a sam laser powoduje w oku ubytek tkanki kilkukrotnie mniejszy, niż grubość włosa.

Dla kogo laser?

Laserowa korekcja wzroku dedykowana jest przede wszystkim osobom młodym. Zresztą, to one najczęściej się tą procedurą interesują, chcąc uwolnić  się od okularów czy szkieł kontaktowych. Osoba taka musi jednak być pełnoletnia. Do tego jej wada wzroku powinna mieć charakter stabilny, czyli nie może postępować w skali większej, niż pół dioptrii w ciągu minionego półrocza. Po specjalistycznych, szybkich badaniach lekarz okulista decyduje, czy chętny może poddać się zabiegowi a jeżeli tak, po jego wykonaniu, pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu.

Skończyły się już czasy, gdy jedynym sposobem na to, by widzieć wszystko wyraźnie były okulary czy soczewki kontaktowe. Lekarz okulista dysponuje dziś wieloma bardzo nowoczesnymi metodami badania oraz leczenia wzroku. Warto zatem zastanowić się nad wizytą kontrolną i nie czekać na to, aż coś się będzie dziać. Nie zwlekajmy więc już nie tylko dlatego, by sprawdzić czy z naszymi oczami wszystko jest w porządku, ale także dlatego, by móć dowiedzieć się, co jeszcze można zrobić, by uczynić swoje życie łatwiejszym i bardziej komfortowym.

 

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl