Nigdy za późno na dobry wzrok

92-letnia obecnie brytyjska królowa Elżbieta II poddała się niedawno udanemu zabiegowi usunięcia zaćmy. Jak poinformował Rzecznik rodziny królewskiej, najdłużej panująca w historii monarchini ma się znakomicie.

Czym jest zaćma? To jedna z najczęstszych chorób oczu, na którą cierpi około 27 milionów ludzi w różnym wieku na całym świecie. W Polsce liczbę tę szacuje się na ok. 800 tys.

Zaćma polega na zmętnieniu części lub całości soczewki oka. Soczewka to dyskowaty twór znajdujący się w środku oka. Jej zmętnienie prowadzi do utraty przejrzystości, skutkiem, czego może być ograniczenie widzenia lub całkowita utrata wzroku!

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zaćma zajmuje pierwsze miejsce w rankingu przyczyn ślepoty we współczesnym świecie.

Większość zachorowań na zaćmę wiąże się z wiekiem. Podaje się, że u 90 % osób po 75 roku życia można zaobserwować zmętnienie soczewki, a u ponad 40 % występuje poważne pogorszenie widzenia.

W przypadku zaćmy starczej pojawieniu się choroby sprzyja wiek. Choroba ta dotyka zazwyczaj osób po 50- tym roku życia, chociaż ostatnio obserwuje się tendencję do występowania choroby także u osób młodszych.

Jedyną, skuteczną metodą leczenia jest operacja i zastąpienie zmętniałej soczewki soczewką sztuczną.

VITA-MED udostępnia specjalną infolinię dla Pacjentów i osób zainteresowanych operacją zaćmy: 570 50 70 50.

Pod tym numerem mogą Państwo uzyskać informacje na temat zabiegu oraz zapisać się na wizytę kwalifikacyjną. Mogą Państwo również wysłać do nas sms-a na wskazany numer o treści „ZAĆMA” a oddzwonimy w przeciągu 24h.

Nie zwlekaj i wygraj wyścig z zaćmą!

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl