Wspieramy studentów pielęgniarstwa

Klinika VITA-MED razem z Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie oraz Głogowskim Szpitalem Powiatowym zostały zaproszone przez głogowską PWSZ do współpracy przy promocji edukacji na otwartym w ubiegłym roku kierunku pielęgniarstwo. 25 kwietnia w siedzibie PWZS odbyła się specjalna konferencja oraz prezentacja z udziałem mediów. Klinikę VITA-MED reprezentowała doświadczona pielęgniarka oddziałowa Marzena Jankowska.

W październiku bieżącego roku zostanie uruchomiony program stypendialny dla najlepszych studentów pielęgniarstwa. Ma on zachęcić do kształcenia się w tym kierunku oraz w efekcie pomóc w zapewnieniu miejsc pracy w placówkach medycznych. Kooperujące z PWSZ podmioty zadeklarowały wsparcie w tym kontekście. Klinika VITA-MED zaprosi w ramach współpracy do siebie dwóch studentów.

Podczas konferencji podkreślano, jak bardzo ewoluuje zawód pielęgniarki oraz, że pielęgniarstwem interesuje się coraz więcej mężczyzn. Już wiadomo, że rekrutacja do nowego stypendium ma ruszyć jeszcze w sierpniu. Kluczową w wyborze najlepszych będzie średnia ocen, na podstawie której wybrane osoby będą zapraszane na rozmowy kwalifikacyjne. Obecnie na kierunku pielęgniarstwo w głogowskiej PWSZ studiuje 39 osób.

 

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl