VITA-MED w siedzibie ZEISS

Przedstawiciele kliniki VITA-MED po raz kolejny zostali zaproszeni przez kolegów zza zachodniej granicy do oficjalnej siedziby firmy ZEISS w Berlinie. 6 kwietnia bieżącego roku mielismy okazję bezpośrednio wymieniać się doświadczeniami oraz osobiście zapoznać z najnowszymi technologiami i innowacjami firmy ZEISS.

Korzenie firmy ZEISS  sięgają roku 1846, wtedy młody Carl Zeiss założył warsztat optyki i mechaniki precyzyjnej w Jenie. 172 lata później ZEISS jest potężnym, międzynarodowym przedsiębiorstwem zajmującym się przede wszystkim produkcją precyzyjnych, różnorodnych narzędzi optycznych. Grupa ZEISS opracowuje, wytwarza i rozpowszechnia technologię pomiarową, mikroskopy, technologię medyczną, soczewki i okulary, obiektywy do aparatów fotograficznych i kamer, lornetki i wyposażenie do produkcji półprzewodników.

To był bardzo konstruktywny i mobilizujący wyjazd – podsumowuje dr Ewa Bobińska-Kachnowicz. – Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, w jaki sposób produkuje się najbardziej zaawansowane technologicznie implanty wewnątrzagałkowe. Wyjazd do Berlina był również okazją do przetestowania najnowszych urządzeń pomiarowych ZEISS, jak na przykład niesamowity biometr optyczny IOLMaster 700 i przede wszystkim, do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami tej ważnej dla świata okulistyki firmy. Cieszę się, że mogliśmy wymienić doświadczenia i poprzez swoje uwagi mieć wkład w rozwój i modyfikacje kolejnych nowości technologicznych od ZEISS. – dodaje.

Dzięki swoim rozwiązaniom przedsiębiorstwo ZEISS nieustannie zmienia świat optyki i pomaga kształtować postęp technologiczny. ZEISS jest podzielony na cztery działy: badań i technologii jakości, technologii medycznej, Vision Care/produktów konsumenckich i technologii produkcji półprzewodników. Grupa ZEISS jest reprezentowana w ponad 40 krajach i posiada ponad 50 oddziałów sprzedaży i usług, ponad 30 zakładów produkcyjnych i około 25 ośrodków badań i rozwoju na całym świecie.

Cieszymy się, że głogowska Klinika VITA-MED jest partnerem we współpracy z tak potężnym przedsiębiorstwem o niebywałym wkładzie w światowy rozwój okulistyki i optyki.

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl