Szkolenie z zastosowania soczewki fakijnej Visian ICL

18 stycznia w siedzibie Kliniki VITA-MED specjaliści z firmy STAAR przeprowadzili szkolenie dla całego zespołu, przybliżając szczegóły zastosowania soczewki fakijnej Visian ICL.

To nowa na świecie, rewolucyjna metoda korekcji wzroku, charakteryzująca się natychmiastową poprawą jakości widzenia, przy niezwykle krótkim i zupełnie bezbolesnym zabiegu oraz błyskawicznej rekonwalescencji.

VITA-MED znalazła się w elitarnym gronie 12-tu klinik okulistycznych w Polsce, które będą mieć w swojej ofercie zabieg wszczepienia soczewki fakijnej Visian ICL. To najnowsza na świecie, rewolucyjna soczewka służąca do korekcji wad wzroku, charakteryzująca się natychmiastową poprawą jakości widzenia przy niezwykle krótkim, bezpiecznym i zupełnie bezbolesnym zabiegu oraz błyskawicznej rekonwalescencji.

Amerykańsko-szwajcarska firma Staar Surgical, to światowy lider produkcji soczewek wszczepianych do oczu z wadami wzroku. Firma Staar postanowiła zaprosić do współpracy 12 najlepszych klinik okulistycznych w Polsce. W tym gronie znalazła się głogowska klinika dzięki doskonałej kadrze, wysokim standardom opieki i nowoczesnemu sprzętowi. Wszczepienie soczewki ICL to szybki (15 minut!), bezpieczny i bezbolesny zabieg, natychmiastowy powrót do zdrowia i przede wszystkim – błyskawiczny efekt, oto największe zalety nowej soczewki. – Pacjentów zaskakuje przede wszystkim to, jak szybko i jak bardzo poprawia im się wzrok – tłumaczył Mateusz Klinger z Staar Surgical – Właściwie od razu po zabiegu obraz staje się wyraźnie ostrzejszy, głębszy i żywszy. To poprawa jakości życia w kwadrans – dodał.

Ważną cechą wszczepienia soczewki fakijnej Visian ICL jest w pełni bezpieczna odwracalność tego zabiegu dzięki subtelnej ingerencji w struktury oka. Każda wyprodukowana soczewka jest spersonalizowana, tzn. dedykowana tylko jednemu pacjentowi. Soczewka jest niewidoczna oraz nieodczuwalna przez pacjenta. Wszczepiona do wewnątrz oka w pełni harmonijnie z nim współpracuje, sprawiając że jedyne odczucie pacjenta, to olbrzymia poprawa jakości widzenia.

Jak wyjaśniał podczas szkolenia Mateusz Klinger, istotną zaletą soczewki ICL, dzięki wyjątkowemu materiałowi, z jakiego jest zbudowana (kolamer) jest naturalny i skuteczny sposób ochrony oka przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dzięki temu może być wszczepiana pacjentom z wrażliwymi oczami i zespołem suchego oka.

Cieszymy się, że głogowska klinika VITA-MED wprowadza do panelu swoich zabiegów wszczepianie nowej soczewki fakijnej Visian ICL. Stanie się tym samym jedną z 12-stu najlepszych klinik w Polsce oferujących tę nowoczesną metodę leczenia wad wzroku– zakończył szkolenie przedstawiciel firmy Staar.  

 

18 stycznia w siedzibie Kliniki VITA-MED specjaliści z firmy STAAR przeprowadzili szkolenie dla całego zespołu, przybliż…

Opublikowany przez Vita-Med Klinika Okulistyczna na 23 stycznia 2018

 

 

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl