Konferencja VITA-MED w hotelu Qubus w Głogowie

Szanowni Państwo!

W dniu 23 listopada 2013r w hotelu Qubus w Głogowie odbyła się piąta konferencja okulistyczna zorganizowana przez Klinikę Okulistyczną VITA-MED.  W konferencji udział wzięło prawie 50 specjalistów z dziedziny leczenia chorób oczu z rejonu byłych województw legnickiego, leszczyńskiego i zielonogórskiego.

Mając na uwadze dynamiczny postęp w medycynie uważamy, że niezbędną i bardzo skuteczną formą kształcenia się kadry lekarskiej są tego typu spotkania. Daje to bowiem możliwość wzajemnej wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z wynikami najnowszych badań naukowych, które przedstawiane są przez wybitnych specjalistów prowadzących wykłady. W czasie tegorocznego spotkania wykłady prowadzili m.in. prof. dr hab. n. med. Marta Misiuk – Hojło, dr n. med Piotr Rakowicz, lek. med. Ewa Bobińska- Kachnowicz oraz lek. med. Jarosław Kachnowicz.

W czasie prelekcji omawiane były zagadnienia takie jak postępowanie w przypadkach jaskry zamkniętego kąta, zabieg witrektomii i możliwości jakie daje jego przeprowadzenie, postępowanie z chorymi na AMD oraz możliwości jakie dają wszczepiania implantów i soczewek wewnątrzgałkowych.

Ze względu na bardzo bogate doświadczenie specjalistów lekarzy naszej Kliniki oraz ze względu na możliwości dokonywana trafnej diagnozy schorzeń wzroku poprzez stosowanie najnowszej generacji urządzeń diagnostycznych i zabiegowych jakimi dysponujemy, czujemy się społecznie zobowiązani i odpowiedzialni za podnoszenie poziomu leczenia w całym rejonie. Jesteśmy również otwarci na nową wiedzę na temat osiągnięć nauki i technologii aby móc stale podnosić poziom własnych usług.

Planujemy, że tego rodzaju spotkania odbywać będą się cyklicznie. Mamy nadzieję, że wysoki poziom przekazywanej wiedzy i doświadczeń spowoduje stałe powiększanie się grona uczestników. Dotychczasowe analizy przebiegu spotkań z minionych lat dają nam podstawę do takich założeń.

Zarząd Kliniki Okulistycznej VITA-MED.

Zobacz archiwum
Rejestracja - codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00
tel.: 76 831 37 47, fax. 76 831 37 48
Ekspert ds.ZAĆMY: 570 50 70 50, Ekspert ds.LASIK: 607 588 588
  • Klinika Okulistyczna VITA-MED
  • 67-200 Głogów, ul. Legnicka 5
  • e-mail: klinika@vita-med.glogow.pl